گسترش زمینه‌های حضور صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی

خدمات فنی و مهندسی

دیر کل دفتر توسعه صادرات و خدمات دانش‌بنیان، صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی با محصولات دانش‌بنیان را به شرکت در فرآیند رقابت روز ملی صادرات دعوت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مدیر کل دفتر توسعه صادرات و خدمات محصولات دانش‌بنیان، در خصوص انتخاب صادرکننده نمونه ملی گفت: امسال در بخش خدمات، گروه‌های انتخابی را گسترش داده‌ و مقرر شد با تسهیل شرایط ورود به رقابت، زمینه جهت مشارکت بیشتر شرکت‌های صادرکنندۀ خدمات در شاخه‌های متعدد فراهم گردد.

وی افزود: طی سال جاری در گروه‌های خدمات فنی و مهندسی (پیمانکاران، مشاوران)، خدمات گردشگری، اعزام نیروی کار، ترانزیت و حمل و نقل، فناوری، اطلاعات و ارتباطات و فرهنگی هنری، زمینه برای رقابت صادرکنندگان خدمات فراهم گردیده است.

گفتنی است، مراسم روز ملی صادرات همه ساله ۲۹ مهرماه برگزار شده و طی آن از صادرکنندگان نمونه تقدیر خواهد شد.

 حضور موفق شرکت‌های فنی و مهندسی در بازار اندونزی

رایزن جمهوری اسلامی ایران در اندونزی گفت: حضور موفق شرکت‌های فنی و مهندسی ایرانی در اندونزی سبب تأثیر مثبت بر نگاه دولتمردان این کشور شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، انور کمری، با اشاره به نمونه‌های مختلف شرکت‌های فنی و مهندسی در بازار هدف اظهار داشت: حضور موفق شرکت مپنا در بعضی پروژه‌ها در اندونزی باعث شده تا دولتمردان و فعالین اقتصادی اندونزیایی در حوزۀ نیرو به توانمندی شرکت‌های ایرانی اذعان دارند که خود مؤید حضور شرکت‌های فنی و مهندسی توانمند و متعهد در بازارهای هدف و اجرای پروژه‌های موفق است که قطعاً تأثیر مثبتی بر نگاه و باور دولتمردان و تجار این کشورها خواهد داشت.

وی همچنین با تشریح برنامه‌های توسعه‌ای کوتاه مدت و بلند مدت متنوع کشور اندونزی خاطرنشان کرد: بازار اندونزی و حضور در این برنامه‌ها مستلزم اجرای پروژه‌های کوچک و بزرگ در این کشور است که حضور سایر شرکت‌های فنی و مهندسی به صورت فیزیکی در این کشور و ایجاد دفتر نمایندگی و همچنین قرار گرفتن در فهرست عرضه کنندگان معتبر وزارتخانه‌ها و شرکت‌های متولی پروژه می‌تواند مفید فایده باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *