بازارهای صادراتی خلیج فارس میزبان تابلو برق‌ های ایران

تابلو

صادرات تابلو برق‌ های ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش یافته به شکلی که شرکت‌های ایرانی توانسته‌اند در حدود ۳۰ میلیون دلار قرارداد کشور عراق را در اختیار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مسعود کمالی، مدیر کل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی، گفت: صادرات تابلو برق های ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس تشدید می شود به شکلی که شرکت‌های ایرانی توانسته‌اند در حدود ۳۰ میلیون دلار قرارداد کشور عراق را در اختیار بگیرند و شرکت‌های ایرانی موفق شدند با توجه به شرایط حاصل از نوسانات اقتصاد جهانی، در سطوح مختلف و دسته بندی‌های متفاوت در ایران تابلو برق تولید کنند.

وی افزود: با توجه به این که کشور ما دارای ظرفیت سه برابری تولید فعلی تابلو برق است در حال حاضر ۱۵۰ کارخانه تولید تابلو در کشور فعال است که از این تعداد ۵۰ کارخانه در سطح کشورهای اروپایی اقدام به تولید تابلو برق تحت لیسانس شرکت‌های معتبر می‌کنند.

سمیه ایزدخواه، رئیس میز برق و الکترونیک دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی، نیز اظهار داشت: ظرفیت کشور ما برای ساخت تابلو برق براساس استاندارد صنعت ۲۵۰ هزار سلول است و در حدود ۴۰ درصد واحدهای تولیدی در تهران و البرز قرار داشته و استان‌های آذربایجان، خراسان، اهواز، کرمان، یزد و مازندران نیز در تولید این صنعت فعال هستند.

وی گفت: با توجه به سابقه طولانی صادرات تابلو برق از دهۀ ۷۰، می‌توان فعالیت گسترده شرکت‌های ایرانی برای صادرات این محصول اشاره کرده که تا به امروز موفق به عقد قراداد ۳۰ میلیون دلاری با کشور عراق شده‌اند.

گفتنی است، از مهمترین بازارهای هدف تابلو برق ایران به جز کشور عراق شامل کشورهایی چون بلغارستان، ترکمنستان، اتیوپی و ترکیه است که اگر ملزومات حضور در بازارهای صادراتی فراهم گردد، بازار ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیونی را به کشورهای عراق، ترکمنستان، قزاقستان، عمان و قطر نیز می‌توان تصور کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *